O medvědech, lidech a LC stravě

 

Vážené zákaznice, vážení zákazníci,

 

chci vám napsat jen pár slov k našim medvědům, kteří už nás z velké části opustili, o lidech toho víme všichni dost a pak je tu ta „naše novinka“ LC strava, na kterou se někteří z vás ptají. Tak to vezmeme postupně.

Medvědi

…seděli u stolu, ke kterému se nemělo sedat, abychom byli schopni zajistit odstup min. 1,5 metru. Také každý den dostali naše menu…to aby neměli při plnění služebních povinností hlad a abyste se vy mohli podívat, co máme v nabídce. Bohužel, nebo pro nás spíše bohudík, se jídelna začala tak plnit, že nebylo místo pro vás zákazníky a medvědi se najednou ocitli na zemi…úplně si to nezasloužili. Aby k tomu ale opět nedošlo, byli řádně vypráni, vysušeni a vrací se do pokojíčků dětí, kterým patřili. Nicméně stůl, u kterého seděli, si dovolíme označit a bude dobré v zájmu nás všech ho neobsazovat.

 

Lidé

Jsou hodní a zlí, tak to je věky věků…a protože se stalo, že někteří zlí lidé dávají pokutu za nepoužívání roušek v prostorách restaurací, bude opravdu fajn, když je všichni budeme mít, po dobu, kdy zrovna nejíme, nepijeme a obecně nesedíme u stolu.

 

LC strava

Zkratka pochází z anglického low carb – což v překladu znamená nízkosacharidová, a úplně česky je to málo cukru. Sama tento způsob stravování považuji za nově vznikající trend a mně osobně není cizí a dává mně smysl. Bez cukru to samozřejmě nejde, navíc cukry jsou snad opravdu ve všem a i v mase je najdemeJ  Základem LC stravy je se cukrům ale co nejvíce vyhnout, takže pracuje s potravinami, kde je cukrů (sacharidů), úplné minimum.  Z toho nám pak logicky vyjde, že v LC stravě se používá nejvíce maso, mléčné výrobky a hojnost zeleniny (ale taky se nemůže úplně všechna) a některé druhy ovoce. Zcela zakázány jsou všechny běžné přílohy, takže na houskové knedlíky, brambory, rýži nebo těstoviny, můžete při tomto stravování zapomenout. Ale jak se již docela dost našich zákazníků přesvědčilo, může být tato strava velmi chutná. Je přirozeně bezlepková, vhodná tedy nejen pro lidi trpící celiakií, ale také pro diabetiky, nebo když zkrátka chcete dát dolů nějaké to kilo. Budete-li chtít vědět o LC stravě více, ráda vám otázky zodpovím. Pište na e-mail jidelna@k2gastro.cz nebo volejte tel. č. 607 655 040.

 

Za celý tým jídelny K2 Kateřina Kotoulová

Posted by k2gastro Sunday, June 7, 2020 9:03:00 PM

zpět »